lek. dent. Adrian Gnatek

lek. dent. Agnieszka Sterna-Bakalarz

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym Instytut Stomatologii w Łodzi.

Doktorant Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Łodzi, gdzie zajmuje się wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF) z krwi pacjenta w zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami stomatologii. Specjalizant (chirurgia stomatologiczna) Kliniki Chirurgii Szczękowo- Twarzowej Szpitala im. WAM w Łodzi.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Uczestnik licznych szkoleń oraz konferencji chirurgicznych i implantologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej ( PTChJU) oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS).

Biegle włada językiem angielskim. Lekarz niezwykle staranny i dokładny w swojej pracy.

Tomograf komputerowy

Mikroskop stomatologiczny

Urządzenie tomografu komputerowego zwiększa możliwości diagnostyczne w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Tomograf komputerowy jest niezwykle przydatny np. w leczeniu implantologicznym. Umożliwia wykonanie precyzyjnych zdjęć w jakości obrazów 3D, minimalizując jednocześnie dawkę promieniowania na którą narażony jest pacjent. Lekarz na podstawie wykonanego tomografu komputerowego dysponuje trójwymiarowym obrazem kości pacjenta. Na podstawie zdjęcia, które wyświetla się dentyście na komputerze jest w stanie przy użyciu programów komputerowych precyzyjnie ocenić warunki anatomiczne pacjenta oraz dokładnie zaplanować zabieg stomatologiczny.

W niektórych gabinetach do planowania leczenia wykorzystywane są tylko zdjęcia RTG panoramiczne. Stosowanie takich rozwiązań niesie jednak za sobą pewną niewygodę ponieważ obraz RTG jest zniekształcony i mniej czytelny niż ten wykonywany tomografem komputerowym w modelu 3D. Przez to stomatolog planujący leczenie pacjenta z wykorzystaniem zdjęć RTG panoramicznych ma utrudnione zadanie. Wynika ono z tego, że przy zniekształconych zdjęciach RTG dentyście trudno jest ocenić i zaplanować dokładnie przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego. Takiej trudności nie ma przy zastosowaniu zdjęć wykonanych tomografem komputerowym.

Tomograf komputerowy stosowany w naszej klinice obrazuje stan jamy ustnej pacjenta w jakości zdjęcia 3D. Precyzyjne zaplanowanie wszczepienia implantów czy zabiegów chirurgicznych jest gwarancją prawidłowo przeprowadzonego zabiegu stomatologicznego.

Tomograf stożkowy rekonstruuje wysokiej jakości zdjęcia 3D obracając się wokół głowy pacjenta. Wykonanie badania tomografem komputerowym nie tylko jest dokładniejsze ale również skraca czas potrzebny do prawidłowego zaplanowania zabiegu. Dodatkową zaletą nowoczesnych rozwiązań w naszej klinice jest znaczna redukcja dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent podczas wykonywania zdjęcia.

Stomatologia Sieradz - Turek

Gabinet stomatologiczny Estetika w Sieradzu

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do odwiedzenie jednego z naszych gabinetów dentystycznych w Turku lub Sieradzu. Oferujemy zabiegi medyczne z zakresu stomatologii w ełnym zakresie i na najwyższym poziomie. Profesjonalne leczenie umożliwia nam doskonale wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt. Staramy się aby wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym były przyjemne i bezstresowe. Każdego traktujemy indywidualnie i wyjątkowo.

nowoczesny fotel stomatologiczny

Gabinety

Oferujemy zabiegi medyczne z zakresu stomatologii w pełnym zakresie i na najwyższym poziomie. Profesjonalne leczenie umożliwia nam doskonale wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt. Staramy się aby wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym były przyjemne i bezstresowe. Każdego traktujemy indywidualnie i wyjątkowo.

  • Estetika - zdjęcie w gabinecie
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący
  • elektroniczny panel sterujący

Sprzęt

Korzystamy z zaawansowanych technologii i sprzętu medyczno-diagnostycznego na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z wyposażeniem naszego gabinetu.

Kamera wewnątrzustna

Lekarz stomatolog za pomocą lusterka nie zawsze może dokładnie sprawdzić stan zębów. W takiej sytuacji niezwykle przydatna jestkamera wewnątrzustna – pomocna jest zarówno w diagnostyce, jak i np. w skomplikowanym leczeniu kanałowym. Możemy ją także wykorzystywać zamiast rentgena – to jeden z lepszych sposobów wykrywania ubytków, które tworzą się na powierzchniach stycznych (między zębami) Lekarz wprowadza do jamy ustnej pacjenta cienką rurkę, na końcu której błyszczy oko kamery. Rurka podłączona jest do komputera, który na ekranie pokazuje zęby i dziąsła w powiększeniu. Pacjent na monitorze może na bieżąco obserwować pracę lekarza, a po skończonej wizycie dostaje wydruk ze zdjęciem zębów, co pozwala na porównywanie ich stanu przy następnych wizytach.

Mikroskop

Mikroskop stomatologiczny

Aby nasz praca była dokładniejsza i skuteczniejsza dysponujemy urządzeniami, które dzięki powiększeniu pozwalają w razie potrzeby podnieść standard świadczonych usług.

 Zalety pracy z mikroskopem

  • powiększenie zapewnia lepszą widoczność pola zabiegowego. Łatwość rozróżnienia szczegółów podczas zabiegu decyduje o sukcesie klinicznym
  • w endodoncji: umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego: szczególnie dotyczy wąskich kanałów, usuwania złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, podnosi jakość wykonywanej pracy, ułatwia prace podczas ponownego leczenia kanałowego.
  • w stomatologii zachowawczej: znakomita widoczność ułatwia precyzję podczas prac estetycznych, ułatwia postawienie właściwego rozpoznania, pozwala ustalić stopień zaawansowania procesu próchniczego, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej, czy powierzchni stycznych zębów, pozwala ocenić szczelność wypełnień kompozytowych i jakość ich opracowania
  • w protetyce: mikroskop zapewnia precyzję podczas szlifowania zębów filarowych, pozwala na ocenę dokładności wykonanej pracy przez pracownię protetyczną, można sprawdzić jakość odlewów metalowych, porcelanowych, cyrkoniowych, stopień ich obróbki laboratoryjnej i dopasowanie do zębów w jamie ustnej pacjenta

 

Radiografia cyfrowa

Radiograf cyfrowy

Radiografia cyfrowa posiada wiele cech dających jej przewagę nad tradycyjną metodą wykonywania zdjęć RTG na kliszy.

Zastosowanie detektorów o wysokiej czułości, przewyższającej czułość filmu RTG, pozwoliło zminimalizować dawkę promieniowania docierającego do pacjenta. Wynik badania w postaci zdjęcia cyfrowego uzyskiwany jest na monitorze komputera w ciągu kilku sekund. Dużą zaletą RVG jest eliminacja pracochłonnej i wymagającej czasu obróbki kliszy fotograficznej.

W przeciwieństwie do radiografii tradycyjnej obraz uzyskany dzięki radiowizjografii jest dynamiczny i może być poddany obróbce cyfrowej, co stwarza dodatkowe możliwości diagnostyczne. Poprzez zmianę kontrastu, powiększenia, jasności lekarz otrzymuje obraz o najwyższej jakości. Automatyczna archiwizacja danych, szybkie wyszukiwanie oraz możliwość przesyłania przez e-mail, np. w celu konsultacji z innym lekarzem, to niewątpliwe udogodnienia.

Nasz gabinet wyposażony jest w radiografię cyfrową Zen-X

Sterylizacja

Maszyna do sterylizacji

Nasz Gabinet dzięki zainstalowanym urządzeniom i rozwiązaniom spełnia a nawet przewyższa normy inspekcji sanitarnej. Dbając o bezpieczeństwo Pacjentów wiele zużywanych narzędzi jest jednorazowych i utylizowanych po zużyciu.

Przed ponownym użyciem narzędzia wielokrotnego użytku muszą być zdezynfekowane, umyte, a następnie wysterylizowane. Wszystkie narzędzia pakowane są w pakiety sterylizowane w nowoczesnym autoklawie firmy Stern Weber.

Autoklaw jest to urządzenie niezbędne w gabinecie stomatologicznym zapewniające sterylność narzędzi i materiałów. Nadto stosujemy system autodezynfekcji unitów stomatologicznych który pozwala na zastosowanie specjalnych płynów dezynfekujących podczas pracy fotela. Dzięki temu woda w kubku, jak i wydostająca się podczas pracy końcówek jest jałowa i czysta . Do fotela dostarczane jest sterylne powietrze do końcówek.Do każdego zabiegu używamy jednorazowych rękawiczek lateksowych, czasami zmieniając je kilkakrotnie w trakcie zabiegu. W trakcie zabiegów chirurgicznych używamy jednorazowych ubrań i chust chirurgicznych. W gabinecie jest działająca sprawna wentylacja, która ma na celu usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Wszystkie części wyposażenia których nie da się poddać sterylizacji w autoklawach są myte specjalnym preparatem.

dr n. med. lek. dent. Agnieszka Bakalarz

lek. dent. Agnieszka Sterna-Bakalarz

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym oraz endodontycznym dotyczącym skomplikowanych przypadków, np. usuwanie pozostawionych, złamanych narzędzi, udrażnianie kanałów zobliterowanych i zakrzywionych. Zdobywała wiedzę praktyczną i teoretyczną pod okiem autorytetów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii. Uczestniczka wielu kursów i kongresów w Polsce i za granicą. Od 2012r. pracownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Onkologicznej USK nr 1 w Łodzi.

Członek stowarzyszeń:

  • PSI – Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne,
  • DGOI – Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie,
  • ICOI – International Congress of Oral Implantologists.

W 2015 r. obroniła prace doktorską i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

dr n. med. lek. dent. Artur Bakalarz

dr. n. med. Artur Bakalarz

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczestnik licznych kursów oraz konferencji w kraju i za granicą. W latach 2006-2008 nabywał doświadczenia w renomowanej klinice stomatologicznej – Gemeinschaftspraxis Anna Brandl&Sabine Kolling, Augsburg, Niemcy. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce, zaawansowanej endodoncji mikroskopowej. Autor licznych publikacji naukowych. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

lek. dent. Anna Świniarska

Ukończyła studia na Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista pierwszego stopnia w zakresie stomatologii ogólnej oraz drugiego stopnia w dziedzinie ortodoncji. Od 1993 r. praktykuje leczenie ortodontyczne dorosłych oraz dzieci z wykorzystaniem aparatów stałych i ruchomych.

lek. dent. Aleksandra Chudzia

 

Ukończyła Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Odbyła staż podyplomowy w Instytucie Stomatologii w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach praktycznych. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym, endodontycznym i periodontologicznym. Uwielbia pracę z dziećmi, z którymi nawiązuje świetny kontakt.

 

 

lek. dent. Bartłomiej Radzik

 

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odbywał staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi. W swojej pracy wyznaje zasadę 3 kroków – uśmiech, znieczulenie, dokładność. W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią zachowawczą oraz endodoncją.

 

lek. dent. Jowita Kacprzak

Absolwentka wydziału lekarsko-detystycznego Uniwersytu Medycznego w Łodzi. W 2013 r. Rozpoczęła specjalizcję w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. N.Barlickiego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe na licznych kursach i konferencjach. Zajmuje się głównie zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo twarzowej. Rzetelna, komunikatywna, swoją pracę wykonuje z zaangażowaniem i starannością.