Implanty

Brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (nieustanne uczucie niepewności, brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). Idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są IMPLANTY dentystyczne, które:

 • przywracają pacjentowi piękny, pewny uśmiech;
 • umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów;
 • zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny;
 • zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia;
 • pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez, szlifowanie zębów).

Stosowane dziś implanty stomatologiczne to niewielkie, tytanowe śruby umieszczane chirurgicznie w kościach szczęk, zastępujące korzeń brakującego zęba. Tworzą podbudowę dla nowej korony zęba.

 

 

Klinika stomatologiczna Estetika jest autoryzowanym partnerem firmy Zimmer Dental. Implanty te produkowane są z wysokiej czystości tytanu (grade IV wg międzynarodowej normy ISO). Są to implanty stomatologiczne najwyższej jakości. Gwarantuje to naszym pacjentom bezpieczeństwo oraz znakomitą estetykę.


Czy każdy może poddać się zabiegowi implantacji?
Zanim lekarz zdecyduje się na wykonanie zabiegu, musi przeprowadzić szczegółowe badania jamy ustnej, zwracając szczególną uwagę na stan zębów, dziąseł oraz ilość tkanki kostnej w miejscach planowanych wszczepów. Na decyzję o podjęciu leczenia wpływ ma ogólny stan zdrowia pacjenta. Na szczęście tylko nieliczne choroby ogólnoustrojowe stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu implantacji.

Czy sztuczne zęby osadzone na implantach mogą być tak estetyczne jak naturalne?
Kilkuwizytowy system leczenia, skrupulatne badania wstępne oraz misterna technika chirurgiczna i protetyczna powodują, że owoc pracy do złudzenia przypomina naturalne zęby. Dziąsło i lśniąca ceramiczna powierzchnia korony całkowicie zakrywają metalowe części implantu. Odcień, przezroczystość i błyszcząca glazura korony protetycznej są indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta i jego pozostałych, sąsiednich zębów.

 

Wszystkie oferowane zabiegi dentystyczne dostępne są w gabinecie w Turku i gabinecie w Sieradzu.

 

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń poprzez korektę ustawienia zębów przez nakładanie na zęby aparatów stałych lub zdejmowanych. Stłoczone oraz wykrzywione zęby to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również negatywny wpływ na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, a zła higiena to większe ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób przyzębia, a w skrajnych przypadkach zaburzeń układu pokarmowego.

Profilaktyka, leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży jak i dorosłych to dla naszych ortodontów priorytet.  Poza poprawą wyglądu, leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy, poprawę wymowy, łatwiejsze oczyszczanie zębów, a także poprawę jakości żucia.

Krzywe zęby trudniej jest czyścić i ścierają się one nierównomiernie. Występują zapalenia dziąseł i bóle zębów. Ostatecznie dochodzi do utraty uzębienia. Leczenie ortodontyczne może zapobiec takim problemom.

W Estetika oferujemy leczenie ortodontyczne wykorzystujące najnowsze światowe zdobycze nauki. Możemy zaproponować leczenie aparatami ruchomymi dla młodszych pacjentów oraz aparatami stałymi dla starszych. Aparat stały to system zamków, pierścieni przyklejonych do powierzchni zębowych oraz elastycznego, metalowego łuku, który powoduje korektę wady zgryzu z odpowiednio zaplanowaną siłą.

Leczenie aparatowe może być kierowane do wszystkich osób niezależnie od wieku poczynając od młodzieży a kończąc na osobach dorosłych. Proponujemy tradycyjne aparaty stałe metalowe, jak również estetyczne np. porcelanowe. Jaki rodzaj aparatu powinni Państwo wybrać? Zależy to od wady zgryzu. W celu ustalenia odpowiedniego sposobu korekty zapraszamy na konsultację, lekarz ortodonta odpowie na państwa pytania.

Licówki

Licówki porcelanowe to estetyczne uzupełnienia protetyczne pokrywające tylko przedsionkowe widoczne zewnątrzustnie powierzchnie zębów naturalnych.

Wykonane są w całości z porcelany – bez podbudowy metalowej, dlatego pozwalają uzyskać wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Największa zaletą licówek jest oszczędność tkanek twardych zęba, bo wymagają dużo mniejszej preparacji zębów niż pod korony protetyczne. Grubość licówek porcelanowych w zależności od potrzeby to zaledwie 0,3-0,7 mm, tak więc ingerencja w tkanki twarde zęba jest minimalna.

Postępowanie w przypadku wykonywania licówek: 

 • konsultacja, zdjęcia foto w celu wykonania symulacji komputerowej, pobranie wycisków w celu wykonania symulacji za pomocą wosku na modelach gipsowych kształtu uzupełnień
 • druga wizyta: po konsultacji z pacjentem co do leczenia protetycznego lekarz stomatolog szlifuje zęby pod licówki i pobiera wyciski masą wyciskową, a następnie wykonuje licówki tymczasowe z kompozytu, które będą pozwalały pacjentowi normalnie funkcjonować do następnej wizyty
 • trzecia wizyta: zdjęcie uzupełnień tymczasowych, przymiarka licówek porcelanowych i po zaakceptowaniu ich przez pacjenta – cementowanie na stałe

Najczęsciej zadawane pytania: 

Jakie są wskazania do licówek porcelanowych?

Licówki porcelanowe wskazane są w następujących przypadkach:

 • trudne do wybielenia przebarwienia zębów
 • niedorozwój szkliwa i zębiny
 • nieestetyczne wypełnienia zębów przednich
 • odłamania lub pęknięcia brzegów siecznych
 • diastemy i tremy między zębami
 • nieprawidłowy kształt zębów przednich
 • niewielkie zmiany położenia zębów

 Czy są przeciwskazania do licówek porcelanowych?

Licówki są przeciwwskazane w przypadkach zbyt krótkich koron i nadmiernie zniszczonych, z wypełnieniami obejmującymi również przestrzenie poza planowanym licowaniem, a także w przypadkach zgryzu głębokiego z towarzyszącymi objawami bruksizmu (zgrzytania i zaciskania zębów).

Jaka jest trwałość licówek porcelanowych? 

Ostatnie badania na grupie ponad 1400 pacjentów z licówkami porcelanowymi potwierdziły ich bardzo wysoką trwałość, 10-letni okres trwałości w jamie ustnej ustalono aż w 93% przypadków, co oznacza, że na 100 licówek porcelanowych po 10 latach od założenia aż 93 licówki są w optymalnym stanie i spełniają swoje funkcje, jest to wynik znacznie lepszy niż np. w przypadku wypełnień stomatologicznych.

Jakie są korzyści ze stosowania licówek?

Do głównych zalet tego typu uzupełnień protetycznych należą:

 • oszczędność twardych tkanek zęba
 • doskonały efekt estetyczny
 • możliwość ponownej „interwencji”
 • biokompatybilność z tkankami przyzębia
 • szczelność brzeżna

Wybielanie zębów

Wizytówką naszego wyglądu zewnętrznego jest piękny uśmiech!

Często jednak na naszych zębach powstają trwałe, ciemne przebarwienia np. od kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów czy po przebarwieniach antybiotykowych. Należy pamiętać, że:

 • szczotkowanie zębów nie zmieni ich koloru nie da się zmienić koloru szkliwa za pomocą różnych metod szczotkowania zębów niezależnie od tego jakiej szczoteczki użyjesz.
 • pasty wybielające pomogą usunąć osad, ale nie zmienią koloru szkliwa

Profesjonalne metody do wybielanie zębów zostały wprowadzone po to, aby sprawić, że uśmiech będzie lśniący i przyciągający uwagę. Środki do wybielania zębów są łatwo dostępne i nie wymagają interwencji chirurgicznej.Jednak zanim zdecydujesz się na ich użycie warto poznać jakie są metody i na czym one polegają.

 System wybielania nakładkowego

Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog przeprowadza badanie podmiotowe i przedmiotowe pacjenta. Przedstawia plan leczenia stomatologicznego. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki, ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu. Zostaje usunięty kamień i osad. Należy podkreślić, że zęby żółte szybciej się wybielają niż zęby sine. Lekarz pobiera wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający Opalescence, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc ( 8 godz.). Cały zabieg trwa około 8-10 nocy. Natomiast efekt można czasem zauważyć już po pierwszej nocy. . Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie – wybielenie przebarwień. Jest to metoda bezpieczna dla pacjenta i pozwalająca na pełną kontrolę efektu wybielania.

Zalety 

 • Niższa cena od wybielania lampą
 • Nakładki mogą służyć do powtórnego użycia, wystarczy dokupić żel
 • Metoda w pełni bezpieczna, nie niszczy zębów

System wybielania lampą

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, zakupiliśmy najnowocześniejszą na rynku lampę LED do wybielania zębów – MeToo DeLuxe firmy Pierre Roland/Satelec. Lampa pozwala na wybielenie zębów w ciągu 30-45min (2-3 sesje po 15min). W trakcie zabiegu na szkliwo nanosi się 38% nadtlenek wodoru w formie żelu, który jest aktywowany światłem lampy.  Powoduje to utlenianie związków organicznych zawartych w strukturze zęba, które są przekształcane na prostsze związki, co znacząco wpływa na mniejszą absorpcję energii świetlnej.

 

 Zalety

 • Szybki efekt – zęby stają się śnieżnobiałe po 30-45minutach!
 • Wysoka skuteczność
 • Metoda w pełni bezpieczna, nie niszczy zębów (lampa posiada atesty medyczne)

 

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. W ramach tej specjalności wykonujemy cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję – resekcje wierzchołka korzenia, periodontologię – chirurgia przyzębia, protetykę – chirurgia przedprotetyczna.

Dla zapewnienia pacjentowi pełnej bezbolesności i maksymalnego komfortu, wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w gabinecie Estetika są wykonywane w znieczuleniu, z użyciem tylko preparatów uznawanych na świecie, jako najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

Badanie

Zapraszamy Pacjentów na badanie jamy ustnej w naszym gabinecie. Podczas wizyty lekarz-dentysta doradzi Państwu, z jakich usług oferowanych przez Estetikę warto skorzystać.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i przekonania się, co oznacza prawdziwy profesjonalizm.

Endodoncja – leczenie kanałowe

Pacjenci często stają przed niełatwym wyborem: czy będący przyczyną dolegliwości bólowych ząb usunąć pozbywając się problemu bezpowrotnie czy też podjąć próbę zachowania zęba, mimo że decyzja ta może wymagać cierpliwości i poniesienia kosztów. W obliczu takiego dylematu warto pamiętać, iż ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości. Jest to zatem rozwiązanie zarezerwowane dla przypadków, w których nie da się już nic zrobić. Zawsze warto więc podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i czesto jedynej szansy na uratowanie zęba, jaką jest leczenie kanałowe.Leczenie kanałowe, stosowane w przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą czy zgorzelą miazgi zębowej polega na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.Aby leczenie kanałowe zakończyło się sukcesem w naszym gabinecie sięgamy po najnowsze zdobycze techniki:

 • nowoczesne narzędzia do opracowania kanałów, ręczne i maszynowe (PROFILE, PROTAPER)
 • mikroskop – pozwala na dobrą widoczność i wyjątkowo dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii i martwej lub zmienionej zapalnie zainfekowanej miazgi. Możliwe jest również skuteczne odnalezienie dodatkowych kanałów, poszerzenie zobliterowanych (zwężonych) i niedrożnych kanałów lub mocno zakrzywionych. Zastosowanie mikroskopu nie raz pozwoliło uratować zęby, które zakwlifikowane były wstępnie do usunięcia.
 • narzędzia do pomiaru długości kanału korzeniowego, bez konieczności wykonywania zdjęcia rtg, zapewniające wysoką dokładność pomiarów, opartych na analizie sygnałów elektronicznych – endometry VDW Raypex 5
 • ultradźwiękowy skaler Endo Chuck – ułatwiający pracę lekarza oraz pozwalający dotrzeć do miejsc niedostępnych dla narzędzi ręcznych

Prawidłowość przeprowadzenia zabiegu można ocenić natychmiast wykonując zdjęcie rentgenowskie na miejscu w naszej praktyce, bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Perodontologia

Zdrowy i piękny uśmiech to również zdrowe dziąsła. Objawy takie jak: odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na zmiany temperatury, wydłużanie się koron zębów, powstawanie szpar między zębami, przemieszczanie się zębów, rozchwianie czy nawet ich utrata, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł świadczą o chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby – paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii zwana periodontologią. Dziedzina ta dysponuje całą gamą metod leczniczych, jednak niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, pierwszoplanową rolę w procesie leczniczym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej. W naszej praktyce każdemu pacjentowi zgłaszającemu się z objawami choroby przyzębia zapewniamy kompleksową opiekę, opartą na rzetelnej wiedzy i zastosowaniu nowoczesnych metod terapeutycznych.

Zabiegi z zakresu perodontologii:

 • choroby przyzębia i dziąseł
 • usuwanie złogów nazębnych urządzeniami ultradźwiękowymi i piezoelektrycznymi
 • piaskowanie powierzchni zębów tlenkiem glinu, aby były gładkie i błyszczące
 • szynowanie rozchwianych zębów włóknem szklanym (Splint-it i Stick- net) i polietylenowym (Ribbond)
 • szynoprotezy, które zarówno szynują jak i uzupełniają brakujące zęby

Protetyka

W zakres protetyki wchodzi uzupełnianie zarówno utraconych tkanek zęba, jak i pojedynczych oraz mnogich braków zębowych. Utrata nawet jednego zęba, pomijając względy estetyczne, nie jest obojętna dla całego układu żucia.Ubytek taki należy jak najszybciej uzupełnić, ponieważ zęby stanowią tak spójny zespół, że zaniechanie tego może prowadzić do przesuwania się i obracania się zębów sąsiadujących z luką, „wydłużania się” zębów przeciwstawnych i zaniku kości. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych. Wykonujemy prace protetyczne:

 • licówki pełnoceramiczne
 • korony pełnoceramiczne i cyrkonowe
 • korony i mosty porcelanowe wzmacniane – CrCo, AuPt, Ti, Cercon
 • wkłady koronowe, nakłady koronowe, endokorony
 • protezy szkieletowe konwencjonalne oraz na zatrzaskach, zasuwach i telekopach
 • protezy akrylowe

Stomatologia zachowawcza

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Z pojęciem próchnicy wiążą się następujące objawy: począwszy od nieestetycznych plam próchnicowych na zębach, poprzez ubytki twardych części zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba – miazgi, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi i wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu – ukryte ognisko infekcji. Pacjenci zgłaszający się do gabinetu Estetika spotkają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej dotykającej ich uzębienie, ponadto stosujemy:

 • najnowocześniejsze wypełnienia kompozytowe renomowanych firm
 • wzmocnienia włóknem szklanym zębów po leczeniu kanałowym
 • wkłady koronowe (inlay) i nakłady koronowe (onlay) z ceramiki tłoczonej w przypadku rozległych ubytków
 • endokorony pełnoceramiczne w zębach leczonych kanałowo

Leczenie dzieci

Dla dziecka istotna jest pierwsza wizyta w gabinecie, która powinna mieć charakter adaptacyjny. Należy wiele spraw wyjaśnić, przeprowadzić rozmowy, zbadać dziecko i zaplanować leczenie. To od niej w dużym stopniu zależała będzie dalsza współpraca. Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko nawiązało emocjonalny kontakt z lekarzem, czuło się bezpiecznie, wyzbyło lęku i nieufności. Stosowane są różne sposoby zachęcania dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Polegają one na przykład na nagradzaniu po zabiegu prezentem w postaci zabawki, a także dyplomami i odznakami typu „odważny pacjent”. Dziecko nie jest leczone „na siłę”, ponieważ personel stara się stworzyć warunki, aby czuło się dobrze. Posiadamy specjalne żele smakowe znieczulające, np. bananowe, truskawkowe, wiśniowe lub smak gumy do żucia. Dzięki tym działaniom dziecko chętnie odwiedza swojego stomatologa. Każdy zabieg powinien być wykonywany bezboleśnie. Dzieci leczone bezstresowo chętnie odwiedzają swojego stomatologa i dbają o swoje ząbki.
Największa satysfakcją dla nas jest serdeczny i szczery uśmiech dziecka.

Znieczulenia

Już nie musisz się bać!

Stereotypowo leczenie stomatologiczne kojarzone bywa z doznaniami nieprzyjemnymi a nawet traumatycznymi. Coraz rzadziej pacjenci cierpią na dentofobię – odczuwają paniczny lęk uniemożliwiający leczenie stomatologiczne. Lęk na widok igły, hałasu wiertła, strach przed bólem towarzyszącym zabiegowi… Ten koszmarny scenariusz należy już do przeszłości! Obecnie dzięki ogromnemu postępowi medycyny i farmakologii możliwe stało się całkowite pokonanie lęku i bólu w gabinecie stomatologicznym. Dla zapewnienia pacjentowi pełnej bezbolesności i maksymalnego komfortu, wszystkie zabiegi w naszej praktyce są wykonywane w znieczuleniu, z użyciem tylko preparatów uznawanych na świecie jako najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.