lek. dent. Adrian Gnatek

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym Instytut Stomatologii w Łodzi.

Doktorant Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Łodzi, gdzie zajmuje się wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF) z krwi pacjenta w zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami stomatologii. Specjalizant (chirurgia stomatologiczna) Kliniki Chirurgii Szczękowo- Twarzowej Szpitala im. WAM w Łodzi.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Uczestnik licznych szkoleń oraz konferencji chirurgicznych i implantologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej ( PTChJU) oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS).

Biegle włada językiem angielskim. Lekarz niezwykle staranny i dokładny w swojej pracy.

lek. dent. Agata Prusinowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jej największym sukcesem jest wykonywanie zajęcia, które nie tylko jest zawodem, ale przede wszystkim wielką pasją.

W trosce o najwyższą jakość usług dla naszych pacjentów, aktywnie uczestniczy w kursach, szkoleniach i konferencjach stomatologicznych.

Gabinet stomatologiczny w Turku

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Turku mieszczącego się w klinice DobrskaClinic. Oferujemy zabiegi medyczne z zakresu stomatologii w pełnym zakresie i na najwyższym poziomie. Profesjonalne leczenie umożliwia nam doskonale wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt. Staramy się aby wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym były przyjemne i bezstresowe. Każdego traktujemy indywidualnie i wyjątkowo. W przypadku problemów z wadami zgryzu oraz wadami szczękowo-twarzowymi u dzieci, młodzieży i dorosłych oferujemu usługi ortodontyczne.

Turek - gabinet stomatologiczny

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Turku

Szanowni Państwo!

Wykonujemy zabiegi medyczne z zakresu stomatologii zachowawczej, ortodoncji, endoncji, chirurgii stomatologicznej, protetyki, radiologii zębów, implantologii. Profesjonalne leczenie umożliwia nam doskonale wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt. Staramy się aby wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym były przyjemne i bezstresowe. Każdego traktujemy indywidualnie i wyjątkowo.

Wyposażenie

  • Estetika - Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Turku
  • Estetika - Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Turku
  • Estetika - Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Turku

Sprzęt

Korzystamy z zaawansowanych technologii i sprzętu medyczno-diagnostycznego na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z wyposażeniem naszego gabinetu.

 

 

Kamera wewnątrzustna

Lekarz stomatolog za pomocą lusterka nie zawsze może dokładnie sprawdzić stan zębów. W takiej sytuacji niezwykle przydatna jestkamera wewnątrzustna – pomocna jest zarówno w diagnostyce, jak i np. w skomplikowanym leczeniu kanałowym. Możemy ją także wykorzystywać zamiast rentgena – to jeden z lepszych sposobów wykrywania ubytków, które tworzą się na powierzchniach stycznych (między zębami) Lekarz wprowadza do jamy ustnej pacjenta cienką rurkę, na końcu której błyszczy oko kamery. Rurka podłączona jest do komputera, który na ekranie pokazuje zęby i dziąsła w powiększeniu. Pacjent na monitorze może na bieżąco obserwować pracę lekarza, a po skończonej wizycie dostaje wydruk ze zdjęciem zębów, co pozwala na porównywanie ich stanu przy następnych wizytach.

 

 

Mikroskop

Aby nasz praca była dokładniejsza i skuteczniejsza dysponujemy urządzeniami, które dzięki powiększeniu pozwalają w razie potrzeby podnieść standard świadczonych usług.

 Zalety pracy z mikroskopem

  • powiększenie zapewnia lepszą widoczność pola zabiegowego. Łatwość rozróżnienia szczegółów podczas zabiegu decyduje o sukcesie klinicznym
  • w endodoncji: umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego: szczególnie dotyczy wąskich kanałów, usuwania złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, podnosi jakość wykonywanej pracy, ułatwia prace podczas ponownego leczenia kanałowego.
  • w stomatologii zachowawczej: znakomita widoczność ułatwia precyzję podczas prac estetycznych, ułatwia postawienie właściwego rozpoznania, pozwala ustalić stopień zaawansowania procesu próchniczego, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej, czy powierzchni stycznych zębów, pozwala ocenić szczelność wypełnień kompozytowych i jakość ich opracowania
  • w protetyce: mikroskop zapewnia precyzję podczas szlifowania zębów filarowych, pozwala na ocenę dokładności wykonanej pracy przez pracownię protetyczną, można sprawdzić jakość odlewów metalowych, porcelanowych, cyrkoniowych, stopień ich obróbki laboratoryjnej i dopasowanie do zębów w jamie ustnej pacjenta

 

Radiografia cyfrowa

Radiografia cyfrowa posiada wiele cech dających jej przewagę nad tradycyjną metodą wykonywania zdjęć RTG na kliszy.

Zastosowanie detektorów o wysokiej czułości, przewyższającej czułość filmu RTG, pozwoliło zminimalizować dawkę promieniowania docierającego do pacjenta. Wynik badania w postaci zdjęcia cyfrowego uzyskiwany jest na monitorze komputera w ciągu kilku sekund. Dużą zaletą RVG jest eliminacja pracochłonnej i wymagającej czasu obróbki kliszy fotograficznej.

W przeciwieństwie do radiografii tradycyjnej obraz uzyskany dzięki radiowizjografii jest dynamiczny i może być poddany obróbce cyfrowej, co stwarza dodatkowe możliwości diagnostyczne. Poprzez zmianę kontrastu, powiększenia, jasności lekarz otrzymuje obraz o najwyższej jakości. Automatyczna archiwizacja danych, szybkie wyszukiwanie oraz możliwość przesyłania przez e-mail, np. w celu konsultacji z innym lekarzem, to niewątpliwe udogodnienia.

Nasz gabinet wyposażony jest w radiografię cyfrową Zen-X

 

Sterylizacja

Nasz Gabinet dzięki zainstalowanym urządzeniom i rozwiązaniom spełnia a nawet przewyższa normy inspekcji sanitarnej. Dbając o bezpieczeństwo Pacjentów wiele zużywanych narzędzi jest jednorazowych i utylizowanych po zużyciu.

Przed ponownym użyciem narzędzia wielokrotnego użytku muszą być zdezynfekowane, umyte, a następnie wysterylizowane. Wszystkie narzędzia pakowane są w pakiety sterylizowane w nowoczesnym autoklawie firmy Stern Weber.

Autoklaw jest to urządzenie niezbędne w gabinecie stomatologicznym zapewniające sterylność narzędzi i materiałów. Nadto stosujemy system autodezynfekcji unitów stomatologicznych który pozwala na zastosowanie specjalnych płynów dezynfekujących podczas pracy fotela. Dzięki temu woda w kubku, jak i wydostająca się podczas pracy końcówek jest jałowa i czysta . Do fotela dostarczane jest sterylne powietrze do końcówek.Do każdego zabiegu używamy jednorazowych rękawiczek lateksowych, czasami zmieniając je kilkakrotnie w trakcie zabiegu. W trakcie zabiegów chirurgicznych używamy jednorazowych ubrań i chust chirurgicznych. W gabinecie jest działająca sprawna wentylacja, która ma na celu usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Wszystkie części wyposażenia których nie da się poddać sterylizacji w autoklawach są myte specjalnym preparatem.

dr n. med. lek. dent. Agnieszka Bakalarz

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym oraz endodontycznym dotyczącym skomplikowanych przypadków, np. usuwanie pozostawionych, złamanych narzędzi, udrażnianie kanałów zobliterowanych i zakrzywionych. Zdobywała wiedzę praktyczną i teoretyczną pod okiem autorytetów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii. Uczestniczka wielu kursów i kongresów w Polsce i za granicą. Od 2012r. pracownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Onkologicznej USK nr 1 w Łodzi.

Członek stowarzyszeń:

  • PSI – Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne,
  • DGOI – Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie,
  • ICOI – International Congress of Oral Implantologists.

W 2015 r. obroniła prace doktorską i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

dr n. med. lek. dent. Artur Bakalarz

Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczestnik licznych kursów oraz konferencji w kraju i za granicą. W latach 2006-2008 nabywał doświadczenia w renomowanej klinice stomatologicznej – Gemeinschaftspraxis Anna Brandl&Sabine Kolling, Augsburg, Niemcy. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce, zaawansowanej endodoncji mikroskopowej. Autor licznych publikacji naukowych. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

lek. dent. Marta Pakuła

Lekarz zajmujący się ortodoncją w naszej klinice. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Po studiach rozpoczęła przygodę z ortodoncją, kształcąc się w tym kierunku. Z wyróżnieniem ukończyła elitarne Studium Doskonalenia Praktycznego w ortodoncji w Warszawie.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.

Propaguje nowoczesne, wielospecjalistyczne podejście do Pacjenta. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym za pomocą aparatów zdejmowanych i stałych u dzieci i dorosłych.